DOĞU KARADENİZ BATUM TURU

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

DOĞU KARADENİZ BATUM TURU

, Eskişehir Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi
 • Alt Kategori :
  Kültür Turu
 • Süre :
  6 Gün

Eskişehir çıkışlı, 6 gün 5 gece Doğu Karadeniz-Gürcistan/Batum turu.2 gece yayla konaklamalı.

0.00 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

DOĞU KARADENİZ BATUM TURU Kalkış: Eskişehir Tur Tarihi : Süre : 6 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

 • LÜX OTOBÜSLERLE ULAŞIM
 • SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
 • 5 GECE  - 6 GÜN KONAKLAMA   (3 Gece 3* ve 4* Otellerde & 1 Gece UZUNGÖL YAYLADA &1 Gece AYDER YAYLASI'nda )     
 • HOTELLERDE 6 SABAH KAHVALTISI & 5 AKŞAM YEMEĞİ   
 • YEREL REHBERLİK EŞLİĞİNDE ÇEVRE TURLARI 
 • BATUM'A GEÇİŞ
 • ORDU'DA TELEFERİK İLE BOZTEPE'YE ÇIKIŞ
 • ELİS TOUR İKRAMLARI VE HİZMETLERİ

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EXTRA ve KİŞİSEL HARCAMALAR
 • MÜZE ve ÖREN GİRİŞLERİ

15/09/2019 - Eskişehir'den 19:30 hareket.

Eskişehir-Ankara-Çorum-Samsun güzergahına doğru yolculuğumuz başlıyor....

 

1.GÜN- 16/09/2019 - UZUNGÖL : Ulusoy tesislerinde vereceğimiz kahvaltı molasının ardından yolumuzun üstündeki bıçaklarıyla ünlü sürmene de bıçağın yapılışı ve bıçak alışverişi serbest zaman veriyoruz. Sürmene bıçakçısından sonra yolumuza devam ediyoruz. Yolumuzun üzerinde çayın yapılışı ve çay ikramlarında bulunan yerlere uğruyoruz. Çay alışverişinden sonra yeşilin her tonunu bulabileceğiniz  UZUNGÖL YAYLASI’na varış ve otele yerleşme.

Dileyen misafirlerimiz Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huzur ile  yürüyüş yapabilir yöresel lezzetleri tadabilirsiniz veya  Demirkapı Yayla Turumuza (extra) katılabilirler.(Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengarenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzun Göle geri dönüyoruz.) Otelde akşam yemeği &eğlence..Konaklama UZUNGÖL'de ki otelimizde..

 

2.GÜN - 17/09/2019 - HOPA-GÜRCİSTAN/BATUM:Sabah kahvaltısını aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Hopa'ya hareket. Sarp sınır kapısından Gürcistin/Batum'a Giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra  öğle yemeği alıyoruz ve Rehber eşliğinde gezilmize başlıyoruz.Gezilecek yerler arasında ; Hz. İsa`nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Kale gezimizin ardından Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni, Çoruh üzerindeki eski ve yeni Gonio Köprüsü'nü görerek Batum merkezdeki Orta Camii`ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında Meryem Ana Katedrali`ni aracımızdan görme şansına sahip oluyoruz. Batum`daki turumuzun bundan sonrasını Batum sokaklarında yürüyerek gerçekleştireceğiz ilk durağımız ise Orta Camii olacak. Ardından Türk Sokağı, Piazza Meydanı, Piazza Saat Kulesi, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Poseidon Anıtı Tiyatro Binası, Batum Limanı sırasıyla göreceğimiz diğer noktalar olacak. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından aracımıza geçerek Sarp Sınır Kapısı`na hareket edeceğiz. Yolculuğumuz esnasında Alfabe Kulesi`ni, Ters Süt Şişesi şeklindeki Adalet Sarayı`nı, Ters Bina`yı ve daha nice enteresan karaktere sahip yapıyı göreceğiz. Bu keyifli yolculuğun ardından Sarp Sınır Kapısı`nda ülkemize geçiş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Hopa'da ki otelimize gidiyoruz. Hotele yerleşme ve akşma yemeği.

 

3.GÜN - 18/09/2019 - FIRTINA VADİSİ-AYDER YAYLASI):Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Yolumuzun üzerindeki Rize bezi ihmalatını öğrendikten sonra, Rize bezinden yapılan hadiyelik eşyalardan alışveriş için vakit ayırıyoruz. Rize üzerinden UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan 50 eko sistem arasında bulunan FIRTINA VADİSİ'ne geliyor  Adına yakışır bir şekilde bizleri karşılayan Fırtına Deresi boyunca yapacağımız yolculuğumuzda rehberimizin anlatımlarıyla bölgeye doğaya bir kez daha vurulacaksınız...öğle yemeğimizi  Fırtına Deresi`nin kenarında alıyoruz.Ardından yaylaların sultanı Ayder Yaylası`na gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Ülkemize -Altın Ayı- ödülünü getirmeyi başaran -Bal- filminin de çekimlerinin gerçekleştiği Çamlıhemşin`den geçerek Bölgedeki taş köprülerin en güzel örneklerinden olan Hala Köprüsünde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylasına varıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi ve diğer irili-ufaklı şelaleri görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşme... Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz.  Dileyen misafirlerimiz Ayder Kaplıcalarından faydalanabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında tulumla horon teperek eğleniyoruz.

4.GÜN - 19.09.2019 - RİZE-TRABZON): Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Hopadan Trabzon'a hareket ediyoruz.trabzon şehir merkezine geliyoruz. Yolumuzun üzerindeki Yavuz Sultan Selim`in annesi Gülbahar Hatun için yaptırdığı Cami ve Türbeyi, Zağnos Vadisi`ni ve Trabzon Kalesi`ni panoramik olarak görüyoruz.Soğuksu mevkiine ulaştığımızda Ladin ağaçları arasından geçerek Bir Rum iş adamına ait olan ve yolumuzun üzerindeki Trabzon kalesi ve  Trabzon halkı tarafından Atatürk'e hediye edilen Atatürk Köşkü ziyaretimizi gerçekleştirip bölgenin en büyük gümüş atölyesinde mola veriyoruz. Burada gümüş, telkari ve ülkemizde sadece Trabzon'da üç aile tarafından yapılan Kazaziye Sanatının inceliklerini öğrenip alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. Bundan sonra eskiden kilise olan şimdiki hükümet zamanında camiye çevrilen Ayasofya'ya gidiyoruz. Komnenos krallığı döneminde yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonraöğle yemeği için Akçaabatta bulununan saray restorant a gidiyoruz. Öğle yemeği sonrasında Altındere Milli Parkına gitmek üzere Maçka'ya geri dönüyor ve Coşan Dere'yi sağımıza alarak Altındere Vadisi boyunca ilerleyerek Sümela Manastırı'nın da içinde bulunduğu Altındere Milli Parkı'na ulaşiyoruz. Karadağ'ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Rehberimizin manastır hakkında vereceği bilgilendirme sonrasında fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri restorasyon ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan manastır içerisine ziyaret yapılamamaktadır. Hava şartları dâhilinde, sis olmazsa manastırı sadece dışardan fotoğraflama şansımız olacaktır.) Bunun ardından Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. İsmi Arapça Hamse (Beş) Köyden gelen Hamsi köyü panoramik olarak görüp meşhur sütlacının tadına bakmak için Kardak Tesisleri`nde kısa bir mola vereceğiz. Ardından Doğu Karadeniz coğrafi yapısı ile Orta Anadolu yaylaları arasındaki 2.032 metre rakımlı zirvede geçiş noktası olan 1.690 metre uzunluğundaki Zigana Tüneli'nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında aracımıza tekrar biniyororuz. Trabzonda bulunan otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.

5.GÜN - 20/09/2019-ZİGANA-ORDU/BOZTEPE: Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında. Giresun Kalesi ve Giresun Adası`nı (panoramik) görüyoruz ve Ordu`ya hareket ediyoruz. Orduda dileyen misafirlerimiz Karadeniz'deki en büyüleyici noktalardan biri olan 485 metre yükseklikteki Ordu Boztepe'ye teleferik ile harika Karadeniz ve Ordu manzarasını izleyerek çıkabilirler. Öğle yemeği molasını burada veriyoruz ve manzara eşliğinde ölen yemeğimizi yiyoruz. Öğlen yemeği sonrasında teleferik aracılığı ile tekrar aşağıya dönüyoruz ve aracımıza biniyoruz. Sonrasında fındık diyarında fındık alışverişi yapıyor ve yolumuza devam ediyoruz. Samsun Doğu Park alanı içinde yer alan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK`ü zorlu yolculuk sonrasında silah arkadaşlarıyla birlikte Samsun`a ulaştıran Bandırma Vapurunu görüp, İlk Adım Anıtı önünde fotoğraflarımızı çektikten sonra otele yerleşme ve akşam yemeği...

6.GÜN - 21/09/2019 - SAMSUN-SİNOP): Sabah kahvaltısını  aldıktandan sonra otelimizden ayrılıp Sinop'a hareket ediyorz. Adını güzeller güzeli su perisi Sinope den alan Karadeniz`in bakir kalmış sahil kentinde ilk olarak Türkülere ve Dizilere konu olan Tarihi Sinop Cezaevi`ni ziyaret ediyoruz. Sabahattin ALİ`nin yazdığı aldırma gönül şiiri cezaevinin zindanlarını ve koğuşlarını gezerken içimize kadar işliyor. Parmaklıklar arkasında adlı dizinin çekildiği bu cezaevini gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Sinop`un meşhur mantısını tatmanızı tavsiye ederiz. Öğle yemeğinden sonra yolumuz üzrerinde Kastamonu`ya uğruyoruz. Münire Medresesinde alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. kastamonunun meşur çekme helvası, taşköprünün sarımsağI vb. aldıktan sonra yolumuza devam ediyoruz Çankırı, Ankara, Eskişehir'e doğru geliyoruz. Bir dahaki turumuzda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

ÖNEMLİ UYARI: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Batum`a girişler sadece üzerinde T.C. Kimlik Numarası yazan Nüfus Cüzdanları ile ya da pasaport ile gerçekleşebilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile ( ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. T.C. Vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapabilirler. 10 yıldan eski ve yıpranmış Kimlikler ( kesilmiş, pvcsi bozulmuş ) ve kimliğindeki resmi çok eski olan misafirlerimiz Gürcistan gümrüğünden geçiş izni alamamaktadır. Misafirlerimizin tur öncesi kimliklerinde belirtilen sorunları ortadan kaldırmak adına kimliklerini yenilemeleri tavsiye edilir.  Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Ayrıca Batum'a geçiş yapacak 18 Yaş Altı (Bebek Dahi Olsa) misafirlerimizin kimliklerinde resim bulunması gerekmektedir. Belirtilen eksiklikler sebebiyle Gürcistan`a giriş yapamayan misafirlerimizin sorumluluğu kendilerine aittir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*** LÜX OTOBÜSLERLE ULAŞIM

*** SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

*** 5 GECE  - 6 GÜN KONAKLAMA

(3 Gece 3* ve 4* Otellerde & 1 Gece UZUNGÖL YAYLADA &1 Gece AYDER YAYLASIN'da )     

*** HOTELLERDE 6 SABAH KAHVALTISI & 5 AKŞAM YEMEĞİ     

*** YEREL REHBERLİK EŞLİĞİNDE ÇEVRE TURLARI  

*** BATUM'A GEÇİŞ

*** ORDU'DA TELEFERİK İLE BOZTEPE'YE ÇIKIŞ

*** ELİS TOUR İKRAMLARI VE HİZMETLERİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*** YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER

***  5 GÜN ÖĞLE YEMEKLERİ

*** EXTRA ve KİŞİSEL HARCAMALAR

*** MÜZE ve ÖREN GİRİŞLERİ

Ulaşım

Lüks araçlarla, Ankara-Çorum-Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Batum güzergahında yolculuk.

TUR ÜCRETİ  (min.2 kişilik Odada kişibaşı)

Min.2 kişilik odada kişi başı: 1.299 TL (Tek ödeme)- 1.349 TL (6 Taksit)

4-12 yaş çocuk: 1100 TL (Tek ödeme)- 1150 TL (6 Taksit)

0-3 yaş çocuk koltuk bedeli: 400 TL

Not: İsteyen misafirlerimiz için 5 gün yöresel öğle yemeği ücreti 235.00-TL olup, otobüste nakit olarak toplanacaktır.

 

Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!