BATI KARADENİZ TURU - Tam Pansiyon

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

BATI KARADENİZ TURU - Tam Pansiyon

, Eskişehir Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Yurtiçi
  • Alt Kategori :
    Kültür Turu
  • Süre :
    3 Gün

04-06 EKİM 2019 - 3 GÜN 2 GECE / AMASRA-SAFRANBOLU - ABANT - GÖLCÜK

0.00 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

BATI KARADENİZ TURU - Tam Pansiyon Kalkış: Eskişehir Tur Tarihi : Süre : 3 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

*  Lüks Araçlar İle Ulaşım

*  2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama ( 1 Gece Amasra / 1 Gece Safranbolu )

*  3 Gün Sabah Kahvaltısı

*  1. Gün, 2. Gün, 3. Gün Öğle Yemekleri

*  1. Ve 2. Gün Akşam Yemeği Otelde ( Açık Büfe veya Set Menü )

* ELİS Tur Otobüs İçi Sıcak & Soğuk  İkramları

* Tüm Çevre Gezileri

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  ELİS Tur Misafirperverliği & Güvencesi

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Ek Hizmet Bedelleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

*  Otel Konaklamalarında Alınan İçecekler

*  3. Gün Akşam Yemeği

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Müze & Ören Yeri Giriş Ücretleri

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

04-06 EKİM 2019 - 3 GÜN 2 GECE 

AMASRA-SAFRANBOLU - ABANT - GÖLCÜK

Saat 00.30 belirlediğimiz yerde buluşuyor ve 01.00’de hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz molalarımızın ve alacağımız sabah kahvaltımızın ardından bölgeye ulaşıyoruz.

04.10.2019 - Değerli misafirlerimiz, sabah kahvaltımızın ardından Rehberimiz eşliğinde Amasra gezimize başlıyoruz. Strabon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet’in Lâla’sına “Çeşm-i Cihan buramı ola ?” (Dünya’nın Gözü) diye sorduğu Amasra’ya ulaşıyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken; küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Fatih Kilise Camii, Şapel, Sormagir Kapısı, Zindanlar, Ceneviz Kabartmaları ve Çekiciler Çarşısı başlıca göreceğimiz eserler olacak. Gezilerimizin ardından Amasra’nın ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası veriyoruz. Dileyen misafirler ile beraber tekne turu yapıyoruz (exstra) daha sonra Safranbolu daki hotelimize dönüyoruz akşam yemeği ve konaklama hotelimizde.

05.10.2019 - Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla, Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras’a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. 75 ton ağırlığı taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmektedir. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır. (Ekstra) Cam teras gezimizin ardından, bu turumuza katılmayan misafirlerimizi otelden alarak UNESCO tarafından koruma altına alınan, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’yu gezmeye başlıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak göreceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Alacağımız güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saati’ni geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı bulacağız. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu gezimizi tamamlıyor ve konaklayacağımız otele dönüyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrasında serbest zaman&dinlenme ile günümüz sona eriyor.

06.10.2019- Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Abant & Gölcük'e doğru yola çıkıyoruz. Güneş kendini bize yavaş yavaş gösterirken, cennetten birer parça koparılmış bu yerlere doğru hareketimiz devam ediyor. Bir diğer cennet parçası Gölcük Gölü'nün yolunu tutuyoruz. Gölcük Gölü'ne ulaştıktan sonra, serbest zaman veriyoruz. Çam ağaçlarının mavi göl rengini, yeşile döndüren efsununu keşfetmek bir başka güzel oluyor. Yeşilin bin bir tonuna rastladığımız bu şirin gölde dileyen misafirlerimiz kafeteryalarda sıcak bir çay tadabilir, dileyenler gölün etrafında bulunan küçük pınarlardan su içebilirler. Bolu Dağı'nı eşsiz manzarasıyla birlikte aştıktan sonra, Bolu'nun 34 kilometre güneybatısında çam ve köknar ağaçlarının çepeçevre sardığı, 1350 metre yüksekliği / 125 hektarlık alana sahip Abant Gölü'ne merhaba diyoruz. Heyelan set gölünün seyrine doymak için serbest zaman veriyoruz. Bu zaman diliminde dileyen misafirlerimiz at binmenin zevkini yaşayabilir, göl kenarındaki parkurlarda yürüyüş yapabilir, kafeteryalarda nargile içmenin keyfini tadabilirler. Hayata renk katan bu dakikaların ardından ustamızın hazırlamış olduğu mangal ziyafetinin (Köfte & Sucuk & Mantar Meşrubat Sınırsız) ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolda vereceğimiz molaların ardından gecenin ilerleyen saatlerinde Eskişehir'e ulaşıyor;

Bir sonraki ELİS TURİZM organizasyonunda siz değerli misafirlerimizle üzülerek vedalaşıyoruz…

Ulaşım

Saat 00.30 belirlediğimiz yerde buluşuyor ve 01.00’de hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz molalarımızın ve alacağımız sabah kahvaltımızın ardından bölgeye ulaşıyoruz.

TAM PANSİYON - 3 GÜN - 2 GECE

İki Kişilik & Üç Kişilik Odada Kişi Başı : Nakit – 750,00 TL / Kredi Kartı Taksit – 790,00 TL

03-12 Yaş Çocuk 650,00 TL / Kredi Kartı – 690,00 TL

00-03 YAŞ (KOLTUKSUZ) ÜCRETSİZ.

Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!