DOĞU ANADOLU TURU

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

DOĞU ANADOLU TURU

, Eskişehir Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Yurtiçi
  • Alt Kategori :
    Kültür Turu
  • Süre :
    6 Gün

08-14 EYLÜL 2019 / 6 GÜN - 5 GECE - TAM PANSİYON HAREKET: 08 EYLÜL 2019 - Saat 21:00 acenta önünde buluşma, 21:30 hareket ile turumuza başlıyoruz. Sivas - Erzincan - Erzurum - Kars - Iğdır - Ağrı- Van - Muş - Bitlis -Bingöl - Elazığ - Malatya

0.00 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

DOĞU ANADOLU TURU Kalkış: Eskişehir Tur Tarihi : Süre : 6 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

PEŞİN & TEK ÖDEME

1799.00-TL

6 TAKSİT

1849.00-TL

4-12 Yaş çocuklar için; Tek ödeme& peşin 1499.00-TL, 6 Taksit için 1549.00-TL'dir

Fiyatlar 2 kişilik odalarda kişi başı fiyatlarıdır. Otobüs oturma düzeni kayıt tarihi sırasına göre yapılmaktadır. 0-3 yaş çocuklar için otobüste koltuk verilmez istenirse 500-tl koltuk ücreti alınmaktadır.  

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

•Lüks araçlarla ulaşım
•5 gece otel konaklaması (3-4-5 yıldızlı otellerde)
•Profesyonel rehberlik hizmeti
•Tüm sabah kahvaltıları (6 gün)
•Öğle Yemekleri (6 gün)
•Otellerde alınacak akşam yemekleri
•Akdamar Adası Tekne ile geçisi
•Nemrut Krater Gölü'ne minibüs ile çıkış
•Seyahat güvence sigortası
•Araçta sıcak-soğuk ikramlar
•Elis Tur rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

•Yemeklerde alınan içecekler
•Ekstra kişisel harcamalar
•Müze ve Ören Yeri girişleri

Doğunun Hazineleri!..

DOĞU ANADOLU TURU

Sivas - Erzincan - Erzurum - Kars - Iğdır - Ağrı- Van - Muş - Bitlis-Bingöl - Elazığ - Malatya

08-14 EYLÜL 2019 / 6 GÜN - 5 GECE - TAM PANSİYON

HAREKET: Saat 21:00 acenta önünde buluşma, 21:30 hareket ile turumuza başlıyoruz.

1. GÜN: SİVAS/ERZİNCAN/ERZURUM

Araç içi ikramları eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrası Sivas'a ulaşıyoruz. Cumhuriyet Kenti  Sivas’ı gezmeye başlıyoruz. Cumhuriyet tarihi ve Selçuklu döneminin bu önemli kentinde ilk ziyaret noktamız restorasyonu devan eden Gök Medrese olacak. Ardından zamanla eğilen ve eğri olarak ayakta kalan minaresiyle ünlü Ulu Cami ’yi görüyoruz. Buruciye Medresesi ,Çifte Minareli ve Şifaiye Medresesiyle güzel Sivas meydanını ziyaretimize devam ediyoruz.Yıllarca lise olarak sonrasında ise kongre binası olarak kullanılan Sivas Kongre Binasını  gezdikten sonra  cumhuriyet meydanında serbest zamanımız başlıyor.Madımak otelini görebileceğimiz  ve meşhur çerkezin kahvesinde içebileceğimiz kahvelerin eşliğiyle tamamladığımız serbest zamanımız sonrasında Erzincan ’a doğru yol almaya başlıyoruz. Karasu Nehri’ nin Munzur ve Tercan Dağları arasında oluşturduğu ve kendi adıyla da bilinen geniş ve verimli ovaya kurulmuş olan Erzincan belki de ülkemizin en yeşil şehirlerindendir. Turistik bir il olmamasına rağmen yeşilliği ve insanlarının sıcaklığıyla aklınızda kalacak bir şehirdir Erzincan. Bakırcılar Çarşısı’nda vereceğimiz alışveriş molasında dileyenler birbirinden güzel ve farklı bakır işlerinden alabilirler. Öğle yemeğimizi şehirde serbest olarak aldıktan sonra Erzurum ’a doğru yola çıkıyoruz. Uzunca bir süre boyunca Karasu Vadisi’nde yol alırken Doğu Anadolu doğasının ve coğrafyasının etkileyiciliğini de göreceksiniz. Doğu Anadolu ’nun en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda 1900 mt.lik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksekteki şehir merkezi olan ERZURUM ’un eski eserlerinin neredeyse tamamı volkanik, bazaltik kara taştandır. Şehrin geneline yayılmış olan kasvetli hava ile Palandöken ’in karlı zirveleri tam bir tezat yaratırlar. Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden olan Çifte Minareli Medrese, Saltuklular dönemine tarihlenen Üç Kümbetler , Osmanlı mimarisinin şehirdeki gözde temsilcilerinden ve aynı zamanda da “oltu taşı” mağazalarının bulunduğu Taşhan ve ilgi çekici çinileriyle ön plana çıkan Yakutiye Medresesi gezilerimizden sonra Palandöken Dağı’ndaki otelimize çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN: KARS

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Kars ’a doğru yola çıkıyoruz. Pasinler ’den geçerken Aras ve Kargapazarı nehirlerinin kesiştiği noktaya inşa edilmiş olan 800 yıllık Moğol eseri olan Çobandede Köprüsü’ nde fotoğraf molası verdikten sonra Horasan, Sarıkamış yoluyla KARS ’a ulaşacağız. Ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya ’nın en batısında olan bir şehirdir. Yani hem doğulu, hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehirdir Kars. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar.. Kars’ı çok seveceksiniz, biz bundan eminiz! Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan Kars Kalesi, Katedral diye de bilinen 12 Havariler Kilisesi gezilerini yaptıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra ülkemizin en uç noktasına, tam Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Ani 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehri imiş. Zaten ören yerinde göreceğimiz anıtsal yapılardan bunu hemen anlayacaksınız. Surları, kapıları, Resimli Kilise, Aziz Pirkitch Kilisesi, Menuçehr Camisi, İpekyolu Köprüsü gibi eserleri görerek 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay ’a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayıp, tekrar şehir merkezine döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: IĞDIR/AĞRI/VAN

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra ilk olarak Digor, Tuzluca yolunu kullanarak, uzunca bir süre Ermenistan sınırını takiben IĞDIR ’a ulaşıyoruz. Dikkatle bakarsanız Erivan ’ın evleri ve sınırımıza çok yakın kurulmuş olan Metzamor Nükleer Santrali’ni de görebilirsiniz. Iğdır Ovası Doğu’nun Çukurovası olarak adlandırılır. Yüksek dağların arasına sıkıştığı için çevresinden çok daha yumuşak ve ılıman bir havaya sahip olan ovada her türlü sebze ve meyve hatta pamuk bile yetişmektedir. Iğdır’ın sırtını dayamış olduğu, 5137 mt.lik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nı fotoğraflamak için uygun bir noktada mutlaka duracağız, merak etmeyin! ? Öğle yemeğinden sonra İshak Paşa Sarayı’na çıkıyoruz. 220 yıllık bu saray yapıldığı günden buyana tüm Doğu Anadolu’nun sembol yapısı olmuştur. Bütün ovaya tepeden bakan konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli anıtsal kapılarıyla, 116 odalı muhteşem bir saray yapısı bizi bekliyor. İshak Paşa’dan sonra Van ’a doğru yola çıkıyoruz. Tendürek Dağı Geçidi’nden (2644 mt.) geçerken katılaşmış lavları, Çaldıran Ovası ’ndan geçerken meşhur savaşın geçtiği alanları göreceğiz. Bendi Mahi Çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi ’nde de fotoğraf molası verdikten sonra Doğu’nun Paris’i de denilen ve ülkemizin en büyük gölü olan Van “Denizi”nin kıyısına kurulmuş olan VAN ’a ulaşıyoruz. Tuşpa diye de bilinen, gerçek adı ise yazılı kaynaklarda kral I.Sarduri’den dolayı Sardurihinili olan Van Kalesi’ne gidiyoruz. Surlar, kale camisi, Urartu krallarının kaya mezarları ve kale kapılarını gördükten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Van'daki otelimizde..

4.GÜN:  VAN/BİTLİS/TATVAN

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından  ilk olarak Urartu krallarından II.Sarduri’nin yaptırdığı ve tarihi Sardurihinili diye geçen Çavuştepe Kalesi’ne gidiyoruz. Van-Hakkari karayolunun üzerinde bulunan bu etkileyici kale adını aldığı Çavuştepe ovasına tepeden bakmaktadır. Kalede; depo, işlik, saray ve tapınak kalıntılarını görüp, eğer şanslıysak Dünyanın sayılı Urartuca bilen kişilerinden birisi; örenyeri bekçisi Mehmet amcayla tanışıp, ondan Urartu yazıtlarını dinleyeceğiz. Van denince ilk akla gelen yapı olan Akdamar Adasıve kilisesi var sırada.. Ülkemizin en büyük gölüne bölge insanı Deniz der. Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan aşıklarının hüzünlü hikayesini ve Kral Gagik ’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra öğle yemeğimizi Van“Denizi” kıyısında alacağız. Dileyenler Van’ a özgü inci kefalinin tadına bakabilirler. Yemekten sonra Doğu Anadolu ve İran kültürünün en önemli öğelerinden olan Halı ve Kilimler hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğimiz Halı-Kilim Kooperatifinde bir mola verip, daha sonra Tatvan ’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.Buradan Ahlat ’a geçiyoruz. Bazıları 3.5 mt. boyunda olan anıtsal mezar taşlarıyla dolu olan Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok farklı tarzda inşa edilmiş kümbetlerden en ilginci olan Emir Bayındır Kümbeti’ni görüp,  Nemrut Krateri’ni görmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Bitlis şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5. GÜN:MUŞ/BİNGÖL/ELAZIĞ/MALATYA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Doğu anadolu bölgesinin 2. Büyük ovası olarak bilinen Muş Ovasına ulaşıyoruz. Atatürk Bulvarı, Cumhuriyet caddesi üzerinden panaromik olarak Muş'u görüyoruz. Aslanlıhan, Demirciler çarşısı ile eski çarşısı ve Ulu camii gezerek, Muş'tan ayrılıyoruz. Bingöl'e doğru yolumuza devam ediyoruz. Bingöl'de panaromik şehir turunun ardından, alış veriş için serbest zaman (Karakovan balı ve dut pekmezi alışveriş önerilerimizdendir.) Alış veriş sonrası Bingöl’den çıkarken KURUCA Köyü kavşağında, (kayak merkezi) Türkiye’nin en güzel BAL ve KAYMAK merkezinden geçip 33 ŞEHİT ANITI / Alanını görerek ÇAPAKCUR / CEBEL-İ ÇUR’ a yani BİNGÖL’e geliyoruz. Elazığ'a hareket. Elazığ panaromik şehir turu sonrasnda eski yerleşim yeri olan Harput'tayız.  Urartular tarafından yapılan iç ve dış kaleden oluşan, su yerine süt kullanılan harç ile yapılan Harput Kalesi'ni, eteklerindeki Meryem Ana kilisesini görüyoruz. Arap Baba türbesi, Anadolu 'nun pizza kulesi olarak kabul gören yatık minaresiyle ünlü Harput  Ulu Camii ziyaret ediyoruz. Tarihi Harput evlerini dışarıdan gördükten sonra   KEBAN ve KARAKAYA barajlarını birbirine bağlayan Fırat Nehri üzerindeki, türkülere konu olan KÖMÜRHAN (İsmet Paşa) Köprüsü’nden geçerek Malatya'daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN : MALATYA

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Malatya ’yı gezmeye başlıyoruz. Battalgazi ilçesin Malatya Kalesini geziyoruz, Eski Malatya’da bulunan Ulu Camii ziyareti sonrasında Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayına geçiyoruz.Verdiğimiz fotograf molası sonrasında Malatya merkeze dönüp Şirehanında kaysı alışverişi için serbest zamanımız olacak.Antik dönemlerde kayısı üretiminden dolayı bal ülkesi olarak adlandırılan Malatya’dan ayrılıp Kayseri üzerinden Eskişehir'e doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde şehrimize ulaşıyor ve başka bir organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

PEŞİN & TEK ÖDEME

1799.00-TL

6 TAKSİT

1849.00-TL

4-12 Yaş çocuklar için; Tek ödeme& peşin 1499.00-TL, 6 Taksit için 1549.00-TL'dir

Fiyatlar 2 kişilik odalarda kişi başı fiyatlarıdır. Otobüs oturma düzeni kayıt tarihi sırasına göre yapılmaktadır. 0-3 yaş çocuklar için otobüste koltuk verilmez istenirse 500-tl koltuk ücreti alınmaktadır.  

 

 

Ulaşım

HAREKET: 08 EYLÜL 2019 - Saat 21:00 acenta önünde buluşma, 21:30 hareket ile turumuza başlıyoruz.

 

 

PEŞİN & TEK ÖDEME

1799.00-TL

6 TAKSİT

1849.00-TL

4-12 Yaş çocuklar için; Tek ödeme& peşin 1499.00-TL, 6 Taksit için 1549.00-TL'dir

Fiyatlar 2 kişilik odalarda kişi başı fiyatlarıdır. Otobüs oturma düzeni kayıt tarihi sırasına göre yapılmaktadır. 0-3 yaş çocuklar için otobüste koltuk verilmez istenirse 500-tl koltuk ücreti alınmaktadır.  

Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!