Vize İşlemleri

Vize İşlemleri

Elis Turizm tüm ülkeler için turistik, ticari,  vizeleri hakkında hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerden faydalanmak isteyen misafirlerimiz için acentemiz, sizin adınıza gerekli randevuların alınması, başvuru formlarının doldurulması ve seyahat sağlık sigortası işlemlerinin tamamlanmasına yönelik, her türlü danışmanlık hizmetini sağlamaktadır

Nasıl Başvuru Yapılmalı ?

Vize başvurusunda bulunmak isteyen müşterilerimiz, öncelikle şirketimizi arayarak, vize müracaatı yapacakları ülke(ler)in ismini belirterek, hazırlamaları gereken evraklar hakkında bilgi almalıdırlar. Başvuru sahiplerine, istenilen evrakları randevu gününden önce acentemize göndermeleri halinde, varsa eksiklerin belirlenmesi ve tamamlanmasında yardımcı olunacaktır.
Tüm evraklarınız hazırlandıktan sonra, randevu günü başvurunuz Elis Turizm tarafından yapılacaktır. Gereklilik halinde sizinde bulunmanız talep edilebilir.

Zorunlu Seyahat Sigortası

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası, yurtdışı seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz acil sağlık problemlerini teminat altına alır ve asistans hizmetleriyle de hayatınızı kolaylaştırır.

Schengen Vizesi Hakkında Bilgiler

Schengen Bölgesi, Vatandaşlarının Tek Bir Ülke Olarak Bu Bölge Dâhilinde Serbest Dolaşımına İzin vermeyi Kabul Eden 26 Ülkeden Oluşmaktadır. Schengen Anlaşmasıyla Bağlı 26 Ülke Arasından 22 Tanesi AB’nin Parçası, Diğer 4 tanesi İse EFTA’nın (Avrupa Serbest Ticaret Birliği) Parçasıdır. Schengen Bölgesi Birleşik Krallık Hariç Olmak üzere Avrupa Ülkelerinin Çoğunluğunu Kapsar ve Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs ve İrlanda gibi ülkeler yakında Anlaşmaya Taraf olacaktır. Ancak, Norveç, İzlanda, İsviçre ve Lihtenştayn gibi Schengen Bölgesine Ait Olup Serbest Dolaşım Politikasını Destekleyen Fakat AB’nin Parçası Olmayan Ülkeler de Bulunmaktadır.

Schengen Vizesine Bağlı Ülkeler 

Belçika, Avusturya, ÇekCumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya.

Ziyaret etmek istediğiniz ülkenin başvuru koşullarına göre Schengen vizesi başvurusu gerçekleştirirken tüm gerekli belgeleri hazırlamanız ve pasaportunuzu hazırlamanız gerekebiliyor. Bu konuda firmamız üzerinden danışmanlık hizmeti alabiliyorsunuz. Ülkeyi ziyaret ettiğiniz konumda ekonomik olarak konaklama ve geçim için ekonomik güce sahip olmanız talep edilebiliyor. Tek tip vizede üye ülkelerden birine girdikten sonra 90 gün itibariyle dolaşım hakkı kullanabiliyorsunuz. Bölgesel vizede sadece izin veren ülkelere seyahat edebiliyorsunuz. Ulusal vize, Schengen alanı ülkelerinde okuma, çalışma veya ikamet için belirli bireylere verilebiliyor. Günümüzde 19 farklı dünya ülkesi de AB Schengen bölgesi ülkesi olmasa da Schengen alanı vizesine sahip kişilere giriş ve konaklama izni verebiliyor.

Amerika Vizesi Hakkında Bilgiler

Amerika’ya seyahat gündemi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Amerika vizesi işlemlerini seyahatlerinden 6 ila 8 hafta öncesinde başlatmaları önerilir. Amerika Konsolosluğuna kısa süreli turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahat gerçekleştirecekseniz, “Göçmen Olmayan Vize” kategorisinde Amerika vize başvurusu yapılmalıdır. Amerika vizesi tipi seyahat amacına göre, Turistik Vize, Ticari Vize, Öğrenci ve Değişim Programı Vizesi ve Aile Ziyareti Vizesi olarak farklılık gösterebilmektedir. Göçmen olmayan vize türünde yer alan bütün vize kategorilerinde, başvuru sahipleri Amerikan Konsolosluğunun web sitesinde yer alan online DS-160 Vize Başvuru Formunu doldurmakla yükümlüdür.

Amerika vize işlem başvurusunun konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınabilmesi için  online DS-160  Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunun eksiksiz ve İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. DS 160 Formunun doldurulmasında randevuya gideceğiniz şehir ve vize kategorisini seyahat amacınıza uygun şekilde seçmeniz kritik öneme sahiptir.

Elis Tur, Amerika vizesi işlem sürecinde gerekli olan online başvuru formunun doldurulması, seyahat amacını açıklayan uygun bir dille dilekçe yazımı, başvuru merkezinden randevu alınması ve gerektiği durumlarda Amerika otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi gerçekleştirir. Elis Tur sizi doğru vize kategorisinde vize başvurusu yapmaya yönlendirmekle birlikte, vize başvuru dosyanızı sonuç odaklı şekilde hazırlamanızda size danışmanlık hizmeti sunar. Elis Tur, olarak vize sonucunu olumlu yönde etkileyecek adımları atmanızı sağlamakla birlikte, Amerika vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurum Amerikan Konsolosluğu veya Amerikan Büyükelçiğidir.

Dubai Vizesi Hakkında Bilgiler

Dubai vize işlemleri için gerçekleştirilecek başvurularınız öncesi Türk vatandaşlarının Dubai seyahatin amacına uygun olan Dubai vize türünüzü belirlemeleri gerekmektedir. Seyahat amacının ve Dubai'de konaklama yapılacak sürelerin belirlenmesinin ardından aşağıda belirteceğimiz Dubai vize türüne göre online olarak başvurularınızı Elis Tur aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz..  

Dubai seyahat planı olan vatandaşlarımızın Dubai vize başvurularını, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu veya konsolosluğa bağlı Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile akredite turizm seyahat acentalarına yapmaları gerekmektedir. Dubai vize başvuru merkezleri ve turizm seyahat acentaları, Dubai vize başvurularının hazırlanması ve randevuların takibini yapabilmektedirler. Dubai (BAE) vize müracaatlarının değerlendirilmesi ve vize karar aşaması tamamen Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi inisiyatifindedir.